dnes je 6.10.2024

Účtovník v škole a školskom zariadení samosprávy
Produkt manažér

2024.03 Úvodník

Mgr. Zuzana Bližňáková

Vážení čitatelia,

v najnovšom vydaní časopisu Účtovník v škole a školskom zariadení samosprávy prinášame praktický návod na nadobudnutie dopravných prostriedkov kúpou s využitím preddavku z prostriedkov zriaďovateľa. Podrobne sa venujeme účtovaniu a finančným postupom pri obstarávaní dopravných prostriedkov pre rozpočtové a príspevkové organizácie. Zistite, aké sú kľúčové kroky pre získanie kapitálového transferu od obce alebo mesta, ako účtovať preddavky na nákup dlhodobého hmotného majetku, a pozrite si konkrétne účtovné prípady. Ponúkame Vám cenné informácie o postupe od prijatia kapitálového transferu až po zaradenie vozidla do užívania a zúčtovanie odpisov. Nezmeškajte tento dôležitý prehľad!

Odporúčame Vám prečítať si aj prakticky spracované riešenia z praxe:

Príjemné čítanie v mene celej redakcie želá

Mgr. Zuzana Bližňáková

odborná redaktorka

Online časopis Účtovník v škole a školskom zariadení samosprávy  je odborný časopis, ktorý reaguje na aktuálne témy z oblasti účtovania škôl a školských zariadení samosprávy. Odborné informácie, ktoré časopis obsahuje, sú zamerané na problematiku účtovania škôl a školských zariadení v roku 2024.

V časopise Vás čakujú vybrané témy z oblastí:

• účtovanie hmotného a nehmotného majetku
  • účtovanie zásob
  • účtovanie školskej jedálne
  • účtovanie miezd pracovníkov školy a školského zariadenia
  • účtovanie fondov
  • účtovanie nákladov
  • účtovanie výnosov
  • príprava účtovných podkladov školy pre nastavenie rozpočtu samosprávy

Čo je nové v online časopise?

Články

Bezodplatné nadobudnutie samostatnej hnuteľnej veci - rozdielne účtovania podľa typu subjektu, od ktorého bol majetok nadobudnutý

Nadobudnutie dopravných prostriedkov kúpou s poskytnutím preddavku z prostriedkov zriaďovateľa

Účtovanie vyradenia dlhodobého hmotného majetku odpisovaného

Otázky a odpovede

Účtovanie zálohových fliaš v školskom bufete

Zaradenie pedagogického zamestnanca

Zaradenie sociálneho pedagóga na strednej škole

Zaradenie špeciálneho pedagóga na základnej škole

S on-line časopisom získate:

• Aktuálne informácie z oblasti účtovania škôl a školských zariadení samosprávy
  • Záruka aktuálnosti podľa najnovších zmien a noviel v legislatíve
  • Praktické rady a odporúčania odborníkov pri riešení problémov z Vašej praxe
  • Jeho obsah je neustále aktualizovaný, aby ste mali prístup len k zaručeným informáciám
  • Odpovedný servis na otázky týkajúce sa účtovania škôl a školských zariadení samosprávy od odborníka z praxe

O autorovi

Ing. Štefan Fabian, PhD.

Je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Bratislave, kde po ukončení štúdia začal pracovať ako asistent a odborný asistent. Neskôr sa plne venoval práci vo verejných financiách, rozšíril si vzdelanie z oblasti štátnej správy v Ústave štátnej správy v Prahe, marketingu a ohodnocovania majetku podnikov v Centre ďalšieho vzdelávania, doktorandským štúdium na Ekonomickej univerzite, štúdium znalectva a lektorskej práci v rámci súkromnej praxe a práce v Centre ďalšieho vzdelávania Ekonomickej univerzity v Bratislave. Aktívne sa venuje lektorskej, pedagogickej a publikačnej činnosti. Je aktívnym audítorom, certifikovaným účtovníkom 3. stupňa – účtovník expert a daňovým poradcom. Je autorom a spoluautorom viacerých monografií z oblasti účtovníctva verejného sektora a spoluautorom publikácií v oblastí účtovníctva podnikateľských subjektov.

Ing. Viera Mezeiová
Ing. Miriam Majorová, PhD.

S našim vydavateľstvom spolupracuje už roky. Je spoluautorkou reformy účtovníctva a výkazníctva štátnej správy a samosprávy, ktorá na Slovensku od základu upravila účtovníctvo od roku 2008. Vo svojej profesii sa zaoberá aj tvorbou účtovnícko - výkazníckej legislatívy. Verejnej správe sa venuje už viac ako 20 rokov nielen v rámci svojej pracovnej kariéry, ale aj prostredníctvom bohatej publikačnej a lektorskej činnosti.

Referencie

Spokojní zákazníci online časopisu

"V časopise sme mali možnosť získať viac informácií v súvislosti s účtovaním školskej jedálne. Veľmi nám pomohli informácie hlavne z oblasti účtovníctva a daní."
Mirka K., Stupava

"Na jednom mieste nájdem všetko, čo potrebujem k svojej práci pri účtovaní školy a školského zariadenia."
Jozef H., Snina

"Vaše články mi priniesli zaujímavé poznatky z oblasti účtovania škôl. Najviac si cením neustále aktualizované legislatívne dianie ."
Mária H., Banská Bystrica

OBSAH